12 sty 2016

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ZESPOLE SZKÓŁ W GOGOŁOWIE

W tym roku grał z nami Zespół Szkół w Gogołowie - serdeczne dzięki że byliście razem z nami podczas 24. finału WOŚP. Jak było w Gogołowie?

Zespół Szkół w Gogołowie przyłączył się do tej ogólnopolskiej akcji. Od rana wolontariusze zbierali pieniądze, które przeznaczone będą na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Imprezę rozpoczęły mini zawody strażackie oraz konkursy dla dzieci. Od godziny 14.00 dzieci i ich rodzice brali udział w zabawnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycielki Przedszkola Publicznego w Gogołowie p. Anię Sowę oraz p. Joannę Sokołowską we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Gogołowie reprezentowaną przez: Daniela Krawczyka, Damiana Krawczyka, Jana Pieczykolana, Mateusza, Kapłona, Agnieszkę Łukasik, Andżelikę Dunaj, Pawła Wilczka, Dominikę Godek, Pawła Kolbusza, Dawida Kapłona. Zorganizowane konkurencje dostarczyły dzieciom i ich rodzicom wielu niezapomnianych wrażeń, były okazją do integracji oraz mile spędzonego niedzielnego popołudnia.


W tym samym czasie odbyły się próby wydolnościowe: pomiar ciśnienia, wagi, wzrostu (BMI) – (prowadziła Paulina Iskra) oraz nauka i doskonalenie udzielania pierwszej pomocy (ratownik medyczny Łukasz Baciak).

Odbyły się także próby sprawnościowe: ćwiczenia na drążku, podciąganie na linie, rzuty na celność, żonglerka (kapki), skok w dal z miejsca, skakanka. W przygotowaniach i prowadzeniu pomagali: nauczyciele ZS Gogołów – p. Małgorzata Niekowal, p. Anna Wiśniowska, p. Krzysztof Niekowal, p. Artur Winiarski, p. Mateusz Dyka; pracownicy ZS Gogołów – p. Małgorzata Zielińska, p. Grażyna Błażejowska, p. Ela Iskra oraz Natalia Balicka, Kasia Błażejowska, Franciszek Niekowal.

O godzinie 15.30 rozpoczął się Turniej piłki siatkowej pod hasłem „Walczymy o serce”. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn (były to osoby z naszej gminy oraz powiatu strzyżowskiego). Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna „Kielary”, drugie miejsce zajęła drużyna „Janusze Siatkówki”, trzecie miejsce – „Prema Team”, czwarte – „Wojaki”, piąte – „OSP Gogołów” oraz „Serducho”. Nagrodami w turnieju były serca wykonane przez wolontariuszy z klasy III G oraz ich rodziców.

Wolontariusze w składzie: p. Anna Sowa, p. Janusz Pilch, Sabina Balon, Mateusz Budnik, Paulina Iskra, Paulina Lampara, Karolina Lejkowska, Dominik Płaziak, Sylwia Sondej zebrali do puszek łącznie: 1371,06 zł.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom, które pomogły w przygotowaniu i organizacji gogołowskiej akcji, której organizatorem byli p. Małgorzata Niekowal i p. Krzysztof Niekowal – dyrektor Zespołu Szkól w Gogołowie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział i wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Dziękujemy za dobre serce!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Facebook Themes