7 sty 2013

Zapraszamy na 21 Finał WOŚP!

       Kochani! Aż trudno uwierzyć, że to już za kilka dni!

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który 13 stycznia w niedzielę ogarnie swym zasięgiem całą Polskę, będzie miał miejsce również we Frysztaku. Już teraz finałowa gorączka rozgrzewa cały kraj!
      Od rana dla Sztabu Frysztak pracować będzie 58 wolontariuszy – 47 na terenie naszej gminy i 11 na terenie Strzyżowa. Tak, tak, to nie pomyłka! W tym roku Strzyżów kwestuje dla nas! Oj będzie się działo! Ale nie wyprzedzajmy faktów, bo oto czeka nas świetna zabawa!
      Startujemy oczywiście w niedzielę 13 stycznia na placu św. Floriana i zaczynamy od rozgrzewającej, gorącej Zumby o godz. 14:30. Potem szybka rozgrzewka, dla tych, którzy nie ćwiczyli Zumby, a biorą udział w biegu i ….Start! Drugi Uliczny Bieg Policz się z Cukrzycą znów odbędzie się na frysztackich uliczkach, tym razem o godz. 15:00. Wciąż odbywa się rejestracja osób chętnych do biegu (www.wosp.frysztak24.pl). Zachęcamy gorąco! Trasa nie jest wymagająca i każdy może pobiec, wszak sport, to zdrowie!
     Również śmiech to zdrowie, dlatego nie można przegapić zawodów strażackich na wesoło.
Nasi dzielni strażacy będą zmagać się w konkurencjach, które nie ma co kryć, wskazują na spore poczucie humoru organizatora..
     Po zawodach ok. godz. 17:00 skierujemy uwagę na scenę, by wysłuchać występu chóru Sokół.
Potem czeka nas kolejny popis strażaków, czyli wielka parada wozów strażackich naszej gminy. Popatrzmy, czym dysponują i co potrafią nasze jednostki OSP!
     Następnie zapraszamy wszystkich na wspólną zabawę pod sceną. Koncert zagrają dla nas Falling Rocks i Guitar Force. Zapewniamy, że nikomu nie będzie zimno, bo zespoły rozgrzeją nas do białości!
     I tu niespodzianka, w przerwie między koncertami obu kapel nie będziemy się absolutnie nudzić, a to za sprawą grupy militarnej i rekonstrukcyjnej 42 RMC L-Coy „South” - Plutony: Krosno, Rzeszów. Nie będziemy zdradzać szczegółów, zapraszamy wszystkich na prezentację.
     Ukoronowaniem 21. finału będzie tradycyjnie „światełko do nieba”. Przyjdźmy na plac św. Floriana i obejrzyjmy wspólnie ten pokaz fajerwerków. Pomyślmy w tym czasie o tym, jak wiele dobrego możemy zrobić razem, jak wiele już zrobiliśmy. Pamiętajmy, że w tym roku podczas Finału zbieramy pieniądze na ratowanie życia dzieci i na godną opiekę medyczną seniorów. To bardzo ważne cele!
      Pamiętajmy również o naszych wolontariuszach. Będą kwestować od wczesnych godzin w różnych miejscach naszej gminy. Doceńmy ich ciężką pracę.
    Bądźmy dla siebie życzliwi w tym dniu, zapomnijmy o słowie „kryzys”, zapomnijmy o nieporozumieniach i konfliktach i wspomóżmy tę szlachetna inicjatywę. I niech nam przyświecają słowa piosenki legendarnej polskiej grupy DAAB: „Nikt już fali nie powstrzyma, wielkiej fali ludzkich serc. Takiej siły nigdzie nie ma, jestem pewny, dziś to wiem.”

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Facebook Themes