21 sty 2011

WOŚPowe Refleksje

Minął tydzień od 19 finału WOŚP. Czas na podsumowanie, wnioski, podziękowanie...
Zabraliśmy 10 773,16 zł, 4,20 Euro, 0,01 GBP, 50 Hrywien.
To bardzo dobry wynik!
W imieniu organizatorów dziękuję Wam wszystkim za każdy grosz wrzucony do puszki. Pokazaliśmy, że nie tylko duży może więcej.

Chciałabym podziękować Ludziom o Wielkim Sercu, którzy nie odmówili nam pomocy. To ważne aby wymienić ich z imienia i nazwiska. Nie tylko po to, aby podkreślić ich zasługi, choć to rzecz bardzo ważna. Chciałabym abyście Państwo czytający ten artykuł zapamiętali, że to właśnie ci ludzie wsparli nas finansowo, czasowo czy też w inny sposób przyczynili się do organizacji finałowego koncertu. Nie musieli pytać się żony, czy męża, nie zasłaniali zakupem samochodu, czy innymi ważnymi dla siebie sprawami. Teraz my możemy wspierać ich przez cały rok, robiąc zakupy w ich sklepach, korzystając z usług ich firm. Pamiętajmy, że to są Dobrzy Ludzie!!!
A oto oni:
  Wójt Gminy Frysztak. Jako pierwszy, wcale nie dlatego, że jest moim szefem. Dziękujemy za patronat honorowy, sfinansowanie światełka do nieba i ochrony koncertu, za nieodpłatne udostępnienie Placu Św. Floriana. Wiem, że nie wszystkie sztaby WOŚP mogą liczyć na taką przychylność władz samorządowych.
  Pan Jan Wnęk prezes firmy Wenta, dzięki niemu zawsze możemy liczyć na solidne wsparcie organizacyjne WOŚPa..
  Pani Małgorzata Drozd i firma Delikatesy Centrum – dziękujemy za wsparcie finansowe WOŚP.
  Państwo Steczkowscy, właściciele najstarszej piekarni we Frysztaku podarowali nam pyszny chleb do grochówki i żurku.
  Bank Spółdzielczy Oddział we Frysztaku – dziękujemy za pomoc w przekazaniu zebranych podczas finału pieniędzy.
  Pani Władysława, Pan Tadeusz, Krzysztof i Tomasz Chmura właściciele przedsiębiorstwa wielobranżowego "TARA" – dziękujemy za pomoc finansową.
  Pan Tadeusz Toczek, właściciel szkoły nauki jazdy AUTO SZKOŁA we Frysztaku.
  Andrzej Nowak przedstawiciel firmy "ER-ZET" z Krosna.
  Beata i Grzegorz Salamon właściciele hurtowni motoryzacyjnych "SALMAR" z Jasła i "SMAR-POL" ze Strzyżowa. Zawsze z wielką ochotą pomagają Orkiestrze.
  Paweł Ziobrowski prezes firmy "ALTBUT" ze Stępiny, budującej domy z drewna. Równie chętnie wspiera WOŚP.
  Jola i Marcin Lewczak właściciele firmy "AUTO EXPRES" z Wiśniowej.
  Restauracja "Floriańska" i Pizzeria "OLIWKA" – dziękujemy za przygotowanie ciepłych posiłków dla wykonawców występujących podczas finału.
  Jacek Pałys prezes firmy Mebel System z Pułanek dziękujemy za pomoc w organizacji 19 finału.
  Pan Janusz Zarszyński, nazwany przez nas Mega Aniołem WOŚPu – dziękujemy za ugotowanie grochówki, żurku, przygotowanie kuchni polowej, ale przede wszystkim za zaangażowanie w organizację. DZIĘKUJEMY!!!
  Pani Jola Zarszyńska, która udostępniła nam pomieszczenia Gminnej Biblioteki Publicznej.
  Harcerze z zastępu 19 DH Watra pod opieką Magdy Kolbusz dzielnie obsługiwali kuchnię polową.
  Pan Edward Giera i pracownicy GOSiRu zorganizowali transport i rozstawienie sceny.
  Pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego we Frysztaku zadbali o przygotowanie Pl. Św. Floriana.
  Pan Stanisław Słowik czuwał nad tym, abyśmy nie musieli grać unplugged. 
  Pani Regina Matyka i firma Matyka - Walczak – dziękujemy za transport sceny.
  Ratownik medyczny, Daniel Wanat przez cały czas trwania imprezy był gotowy nieść pomoc medyczną, oczywiście nieodpłatnie.
  Arek Pałys, Grzesiek Stec, Waldek Wiśniowski, Bartek Przystaś, Grzesiek Kosiba i Łukasz Kaczkowski - dziękujemy za ochronę imprezy i bardzo promocyjną stawkę.
  Agnieszka i Piotr Tuleja, firma Neo Design z Pułanek – dziękujemy za banery, wystrój sceny i pomoc w montażu.
  Pan Józef Krok udostępnił pomieszczenie komisji liczącej zebrane pieniądze.
  Pani Agata Steczkowska udostępniła miejsce na wypuszczenie światełka do nieba.
  Pan Witek Godek i firma ASPROD (Stolarnia) – dziękujemy za drewno do beczek.  Siumik i Jerry byli do dyspozycji Sztabu na telefon, Zuzia Sokołowska rozwiesiła nam plakaty, Stach wypożyczył perkusję, a Marek Śliwiński przywiózł kuchnię polową  Dziękuję też Agacie Skibie, Asi Irzyk i Maćkowi Płoucha (Łysemu), dali z siebie 150 %. Podobnie strażacy z OSP Frysztak i OSP Gogołów.

Długa lista, prawda? Bardzo się starałam nikogo nie pominąć. To są ludzie Wielkiego Serca.

Dzielnie spisali się wolontariusze tegorocznego finału: Filip Drygaś, Juliusz Bachta, Sabina Marczak, Karolina Marczak Kinga Kucha, Monika Koś, Gabriela Szteliga, Anna Jamróg, Ewelina Błoniarz, Paulina Drzał, Dagmara Zając, Sylwia Stochła, Klaudia Stochła, Barbara Stochła, Natalia Nowak, Piotr Jakubowicz, Natalia Janik, Barbara Majchrowicz, Andżelika Matyas i ich pomocnicy: Rafał Rychlicki, Paweł Kukulski, Katarzyna Szczypta, Marzena Nieroda, Ewelina Panek, Klaudia Koś, Klaudia Chmielowska, Izabela Perłowska, Paweł Mularz, Agnieszka Majchrowicz i Klaudia Mularska.
Dziękujemy Wam za wytrwałość i pogodę ducha. Finałowy koncert to dodatek, tak naprawdę ważna jest kwesta, bo dzięki niej co roku udaje się zebrać coraz to więcej pieniędzy.

Na koniec mam taką WOŚPową refleksję, że pod sceną było nas mniej niż ubiegłym roku. Zastanawiam się dlaczego? Jeśli macie Państwo jakieś uwagi i przemyślenia odnośnie organizacji finału proszę Was bardzo piszcie na adres wosp@frysztak24.pl lub wstawcie komentarz pod tekstem. Wasze uwagi pomogą nam lepiej zorganizować 20 finału WOŚP, bo już o nim myślimy.

A tak zupełnie na koniec i zupełnie prywatnie chciałabym podziękować Ilonie Pałys, Wojtkowi Patli i Mariuszowi Marczakowi za świetną współpracę. I jeszcze dziękuję naszym rodzinom, za cierpliwość i wyrozumiałość.

Sie ma!

Magda Stefanik
Szef Sztabu WOŚP Frysztak
Organizatorami tegorocznego 19 Finału WOŚP byli: GOK Frysztak, Gminny Zakład Komunalny we Frysztaku, OSP Frysztak, OSP Gogołów i Ziemia Frysztacka Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

A teraz poprosze wyzej wymienione firmy/osoby o okreslenie wysokosci poniesionych kosztow i opublikowanie na stronie internetowej. Posluzy do okreslenia calkowitych kosztow (=przychod- rozchod) XIX Finalu WOSP we Frysztaku

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Facebook Themes